Eko-Plaża istnieje już od ponad 10-ciu lat. Położona jest na skraju Puszczy Zielonki w Stęszewku, miejscowości oddalonej o 20 km od Poznania. Jest jedną z najchętniej odwiedzanych plaż w Wielkopolsce.

Piękny teren, czysta woda, ratownik strzegący bezpieczeństwa to tylko niektóre atuty stęszewskiego akwenu. Plaża otoczona jest lasem, ale słońce dociera tu o każdej porze dnia.

Zdecydowanie największą atrakcją, szczególnie dla najmłodszych wczasowiczów, jest zjeżdżalnia, z której można bezpłatnie korzystać. Nie zabraknie również rozrywki dla dorosłych, do dyspozycji których pozostaje wypożyczalnia sprzętu wodnego: rowerki wodne, kajaki, pontony. A gdyby ktoś zgłodniał to może udać się do baru, w którym serwowane są hot-dogi, hamburgery, kebaby i kurczaki z rożna. W pobliżu kąpieliska znajduje się bezpłatny parking na około 150 samochodów oraz parking płatny nadzorowany na ok. 70 samochodów. Kąpielisko jest strzeżone przez ratownika codziennie od 9-19.

Zachęcamy do zapoznania z opiniami na temat plaży oraz do przesyłania swoich opinii na adres: ekoplaza.steszewko@gmail.com

Eko-plaża jest naprawdę rewelacyjna, jest tu przede wszystkim czysto, woda w jeziorze przezroczysta. Naprawdę polecam to miejsce.

Paulina z Poznania

Cieszę się, że odkryłam Eko-plaże, spędzam tam latem bardzo dużo czasu. Nie muszę się też martwić o dzieci, bo ratownik strzeże bezpieczeństwa przez cały dzień.

Asia z Tuczna

Wszystkich wczasowiczów serdecznie zapraszamy !!!